Sztuka uszlachetnia każde wnętrze i nadaje mu eleganckiego, klasycznego wyglądu. Dekoracja wnętrza nie zawsze i nie dla każdego jest sprawą łatwą i oczywistą. Wiele osób długo i bardzo intensywnie poszukuje inspiracji do zaaranżowania swojego salonu lub sypialni. Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych sposobów na stworzenie wyjątkowego wystroju, jest użycie obrazów.   

Obrazy do salonu   

Salon po zazwyczaj największe pomieszczenie w całym domu, przez co trudno jest stworzyć taką aranżację, która nie będzie sprawiała wrażenia chłodnej i pustej. Dobrze udekorowany salon zawsze wygląda na idealnie wykończony i urządzony w przemyślany sposób. Puste ściany bardzo często dają efekt szpitalnego, mało przytulnego wnętrza, zwłaszcza w dużych przestrzeniach. Bardzo dobrym i dość uniwersalnym rozwiązaniem na zaaranżowanie ścian są klasyczne obrazy na płótnie Kwiaty i motywy roślinne, martwa natura czy krajobrazy są bardzo uniwersalnymi tematami dla dzieł malarskich, dzięki czemu wpasowują się większość stylów dekoratorskich. Jeśli marzysz o bardziej nowoczesnym, wręcz futurystycznym salonie, wybierz obrazy na szkle, zamiast na płótnie. Ta współczesna technika malarska pozwala na osiągnięcie o wiele lepszych rezultatów, jeśli chodzi na przykład o wzory geometryczne lub fantastyczne pejzaże.   

Obrazy do sypialni   

Wystrój sypialni powinien być przytulny, intymny i wyciszający. Sztuka łagodzi stres i nerwy, pobudza wyobraźnię oraz koi umysł. Jest to więc idealny element dekoracji ścian w tym miejscu. Tematykę obrazów i ich styl musisz samodzielnie dopasować do rodzaju wystroju, na jaki decydujesz się swojej w sypialni. Decydując się na konkretne dzieła, możesz kierować się różnymi aspektami. Istotny jest nie tylko przewodni temat obrazu, lecz także jego kolorystyka, nurt malarski, jak również technika, w jakiej jest wykonany. Na stronie arttor.pl znajdziesz bardzo szeroki wybór różnego rodzaju obrazów, które podzielone są na różne kategorie. Dzieła wyróżniane są ze względu na styl, kolorystykę, motyw oraz przeznaczenie do konkretnego miejsca. Dzięki temu możesz dobrać idealny obraz do swojej sypialni, ale również do gabinetu, jadalni czy każdego innego pomieszczenia w domu.   

W jakich miejscach wieszać obrazy?   

 Dzieła sztuki należy eksponować we wnętrzu, a nie ukrywać je w kątach. Obrazy powinny wisieć w szczególnym miejscu w pomieszczeniu, na przykład a w centralnym punkcie pokoju albo nad ważnymi punktami. W jadalni doskonale sprawdza się umieszczenie dzieła sztuki nad stołem, który jest najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu. W sypialni zaś wspaniale prezentują się obrazy powieszone nad wezgłowiem łóżka lub nad komodą, jeśli taka znajduje się w pokoju. 

Nieoczywistym pomieszczeniem, w którym można powiesić obrazy jest kuchnia. Grafiki z obrazami lub produktami spożywczymi są doskonałą dekoracją w takim miejscu i nadają wystrojowi trochę ciepła. Jeśli zlew w kuchni nie znajduje się przy oknie, fantastycznie sprawdzi się umieszczenie obrazu nad zlewozmywakiem. Dzieła sztuki mogą zawisnąć także na ścianie łączącej kuchnię z salonem lub jadalnią, w przypadku pomieszczeń otwartych. Nie trzeba jednak sztywno trzymać się tych sugestii, dlatego można uznać, że w każdym przypadku umiejscowienie obrazu na ścianie w zależy tylko od Twojej kreatywności.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Medhat Ayad

Tagi: , , , , ,
Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz