Meble do małej kuchni

Remont domu
Meble do małej kuchni
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aranżacja niewielkiej kuchni może być skomplikowana, zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na jej funkcjonalności, dużej ilości miejsca do przechowywania oraz wysokim komforcie użytkowania. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne… A wszystko to na kilku metrach kwadratowych. Na szczęście nie ma rzeczy niemożliwych!

Maksymalna ilość miejsca do przechowywania

Wysoka funkcjonalność przestrzeni kuchennej jest możliwa do osiągnięcia nawet w niewielkim metrażu. Podstawą jest oczywiście dobry plan i optymalna aranżacja przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem są przede wszystkim kuchnie na wymiar Poznań. Na czym to polega? Fachowiec wykonuje pomiary kuchni i przygotowuje projekt mebli, które idealnie wypełnią przestrzeń w pomieszczeniu. W ten sposób wykorzystana zostaje maksymalna ilość miejsca, a Ty możesz cieszyć się ogromną ilością przestrzeni do przechowywania. Może na razie nie wydaje Ci się to ważne, ale codzienne czynności kuchenne szybko mogą uświadomić Ci, jak to ważne. W kuchni przechowuje się tak naprawdę mnóstwo rzeczy: naczynia, garnki i patelnie, sztućce, suchą i mokrą żywność, przetwory, owoce i warzywa, przyprawy, urządzenia do obróbki termicznej jedzenia oraz wielkogabarytowe sprzęty AGD. To wszystko zajmuje dużą ilość dostępnej przestrzeni, która zapełnia się zdecydowanie zbyt szybko… I właśnie dlatego warto już na etapie projektu zadbać o wykorzystanie każdego metra sześciennego w efektywny sposób.

Eleganckie i wygodne rozwiązanie, czyli wyspa kuchenna

Mała kuchnia z pewnością nie zawsze jest wystarczających rozmiarów, by umieścić w niej stół i krzesła „z prawdziwego zdarzenia”. Rozwiązaniem, które można zastosować w ramach alternatywy jest wyspa kuchenna. Taka aranżacja nie tylko umożliwia zorganizowanie dodatkowego miejsca do przechowywania, ale również jest wielofunkcyjna. Wyspa może służyć zarówno jako blat do przygotowywania posiłków, jak i stół, kiedy chcesz zjeść śniadanie albo obiad. Wystarczy, że po jednej stronie zostawisz wolną przestrzeń, a po drugiej ustawisz stołki barowe. W ten sposób możesz stworzyć również estetyczną przestrzeń do spędzania czasu z przyjaciółmi podczas spotkań towarzyskich.

Aranżacja zgodna z Twoim gustem

Najważniejsze podczas urządzania kuchni (i innych pomieszczeń) jest postępowanie w zgodzie z Twoim gustem. W końcu to właśnie Ty będziesz mieszkać i codziennie korzystać z zaaranżowanych pokoi. Z tego powodu warto uważnie przemyśleć ich wystrój. Po pierwsze, estetyka i styl aranżacji powinny wpasowywać się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Po drugie, zwróć uwagę na to, by wybór wzorów oraz kolorów był podyktowany nie tylko Twoimi upodobaniami, ale również praktycznym zastosowaniem – pamiętaj, że krzykliwe, intensywne barwy znacznie szybciej męczą oczy, podobnie jak drobne, „oczopląsowe” wzory. Na stronie: https://grekpol.pl znajdziesz szeroką ofertę mebli pasujących do wielu klasycznych i stylizowanych aranżacji – koniecznie sprawdź, czy znajdziesz tam coś dla siebie.

Fot.: Mark McCammon/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zaplanować przed remontem łazienki?
Co zaplanować przed remontem łazienki?
Remont nawet tak małego pomieszczenia, jak łazienka może przysporzyć wielu problemów, jeśli przed całym przedsięwzięciem nie zostaną poczynione odpowiednie przygotowania.
Odnowienie starych mebli – poradnik krok po kroku
Odnowienie starych mebli – poradnik krok po kroku
Odkryj sekrety renowacji starych mebli i odmieniaj swoje wnętrza bez wydawania fortuny. Krok po kroku zobacz, jak techniką odnawiania zaprowadzić drugie życie do starych, zapomnianych przedmiotów.
Jak personalizować bukiety na różne okazje?
Jak personalizować bukiety na różne okazje?
Podpowiadamy, jak tworzyć bukiety dopasowane do różnych okazji. Dowiedz się, jak wybierać kwiaty, stylizować bukiety, uwzględniać upodobania obdarowywanych osób i bawić się kolorami i kształtami.
Ostatnie wpisy