Jak dbać o higienę w biurze?

Jak dbać o higienę w biurze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czystość w zakładzie pracy ma ogromne znaczenie dla higieny i bezpieczeństwa pracowników. Wiele infekcji wynika z braku czystości rąk i rozprzestrzenia się przez kontakt, np. poprzez uścisk dłoni. Dowiedz się, jak zwiększyć czystość i ergonomię pracy w biurze. 

Higiena pracy dla pracowników biurowych

Higiena pracy obejmuje działania, których celem jest ochrona zdrowia pracowników i zapobieganie występowaniu chorób zawodowych. Według przepisów pracodawca zobowiązany jest zorganizować pracę w sposób, który zapewni zatrudnionym komfortowe i higieniczne warunki, a także reagować na powstające potrzeby z zakresu bezpieczeństwa pracy. Może się wydawać, że praca biurowa nie wiąże się z negatywnymi czynnikami, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub obniżać higienę, ale może się tak zdarzyć, jeśli pracodawca nie przestrzega zasad bhp i nie zapewnia pracownikom odpowiednich warunków pracy. Profesjonalne środki czyszczące do różnego typu zadań znajdziesz pod adresem: https://www.higiena.net.pl/.

Ergonomia pracy biurowej

Pracownik biurowy powinien mieć zagwarantowane odpowiednie miejsce do wykonywania obowiązków służbowych. Według przepisów biuro powinno być ulokowane powyżej poziomu gruntu i zapewniać dostęp do naturalnego światła. Duże znaczenie ma nie tylko oświetlenie miejsca pracy, ale również odpowiednia ergonomia, która w dłuższej perspektywie przekłada się na większą wydajność i lepsze samopoczucie osób zatrudnionych w firmie. Większość pracowników narzeka na bóle kręgosłupa, dlatego warto zadbać o to, aby krzesła biurowe miały regulowaną wysokość siedzenia i oparcia, a nogi biurek były stabilne. Wiele nowoczesnych firm wybiera biurka do pracy siedząco-stojącej, dzięki której jest możliwa regulacja wysokości blatu i częste zmiany postawy.

Regularne mycie rąk 

Szczególnie ważne w miejscach publicznych, takich jak biuro, jest dbanie o higienę rąk. Należy pamiętać o tym, że ręce stanowią główną drogę przenoszenia chorób zakaźnych, dlatego tak istotne jest ich systematyczne mycie oraz dezynfekowanie. Na stronie: https://www.higiena.net.pl/reczniki-papierowe-w-roli,2,13832 dostępny jest szeroki wybór ręczników papierowych w rolce, które stanowią alternatywę dla dmuchaw przeznaczonych do osuszania mokrych dłoni po umyciu, a także środki do dezynfekcji dłoni, pozwalające zwiększyć sterylność w miejscu pracy. 

Czystość w przestrzeniach wspólnych

Warto wprowadzić procedury regularnego sprzątania i dezynfekcji wspólnie użytkowanych przestrzeni, takich jak toalety czy aneks kuchenny. Utrzymanie higieny w biurach obejmuje także częste czyszczenie i dezynfekowanie wszystkich systemów wentylacyjnych, dzięki czemu zapobiega się gromadzeniu w nich kurzu i pleśni. Dla lepszej cyrkulacji powietrza należy też regularnie wietrzyć wszystkie pomieszczenia. Warto wyposażyć wspólnie użytkowane pomieszczenia w odświeżacz powietrza, taki jak te dostępne na stronie: https://www.higiena.net.pl/odswiezacze-powietrza,2,13846, aby zwiększyć komfort w przestrzeniach wspólnych typu open space. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strzyżaki – latające kleszcze. Czy są groźne dla człowieka?
Strzyżaki – latające kleszcze. Czy są groźne dla człowieka?
Latające kleszcze - czy są groźne dla człowieka? Zobacz jak się przed nimi chronić!
Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu
Lampy wewnętrzne – rodzaje, które sprawdzą się w każdym domu
Lampy w domu to wcale nie tak oczywista kwestia. Oświetlenie górne może wydawać się oczywiste, ale wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przedstawiamy różne rodzaje lamp wewnętrznych.
Stal ocynkowana – trwały materiał do każdej konstrukcji
Stal ocynkowana – trwały materiał do każdej konstrukcji
Jeśli chodzi o trwałość, nic nie pobije stali ocynkowanej i jest wiele powodów, dla których tak jest. Materiał ten nie tylko jest odporny na korozję lepiej niż jakikolwiek inny metal, ale jest również najbardziej trwałą opcją dostępną dla tych, którzy chcą budować w sposób, który minimalizuje wpływ żywiołów.
Ostatnie wpisy