Deski do krojenia: różne materiały i pielęgnacja – jak wybrać najlepszy rodzaj?

Inne
Deski do krojenia: różne materiały i pielęgnacja – jak wybrać najlepszy rodzaj?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Deska do krojenia to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Jest wiele ciekawych materiałów, na które warto zwrócić uwagę – są deski do krojenia wykonane z drewna, plastikowe czy kamienne. Czym różnią się poszczególne rodzaje i jakie mają właściwości? Z tego artykułu dowiesz się, jak znaleźć idealne rozwiązanie do swojego wnętrza.

Jaka powinna być dobra deska kuchenna?

Miłośnicy gotowania wiedzą, jak ważnym narzędziem pracy jest deska, na której można pokroić mięso, poszatkować warzywa na sałatkę czy przygotować inne składniki posiłku. Jednak nawet jeśli gotowanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem – w kuchennej szafce i tak nie może zabraknąć chociaż jednej, podstawowej deski do krojenia. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Po pierwsze, wielkość i ilość desek ma znaczenie. Im częściej gotujesz oraz im bardziej zaawansowane umiejętności kulinarne posiadasz, tym większa powinna być deska do krojenia. Odpowiednio duża powierzchnia pozwala przygotować wiele składników naraz i zapewnia wygodę oraz ergonomię pracy. Jeśli gotowanie jest Twoją pasją, to będziesz potrzebować co najmniej kilku desek. Zestaw desek do krojenia w różnym rozmiarze to nie tylko higieniczność w kuchni i ograniczenie rozwoju bakterii, ale także wygoda i praktyczność.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze deski? Oprócz wymiarów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, łatwość czyszczenia i wytrzymałość. Sprawdź deski do krojenia w ofercie sklepu internetowego DUKA. Oprócz klasycznych modeli drewnianych, w ofercie są także deski plastikowe czy kamienne.

Deska do krojenia drewniana – największy wybór i wszechstronny wygląd

Deska do krojenia z drewna to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w większości kuchni. Deski do krojenia z drewna są wytrzymałe i mogą różnić się między sobą kolorem czy usłojeniem. Są dość łatwe w pielęgnacji, jednak trzeba uważać na działanie wysokiej temperatury i nie narażać deski z drewna na długotrwały kontakt z wodą. Do wyboru są deski w różnych kolorach i kształtach, zmienia się także wygląd usłojenia, co w dużej mierze zależy od rodzaju drewna. W tej kategorii warto także zwrócić uwagę na deski bambusowe. Mają wygląd, który dobrze pasuje do nowocześnie urządzonej sypialni, dodatkowo bambus zapewnia naturalne właściwości antybakteryjne, co przekłada się na wyższy poziom higieniczności w jadalni.

Plastikowe i kamienne deski do krojenia

Deska kuchenna z plastiku to propozycja do nowocześnie urządzonej jadalni. Możesz wybrać zestaw desek do krojenia o różnej wielkości i kolorach, co ułatwia utrzymanie higieniczności w kontakcie z jedzeniem. Dobre deski tego typu można nawet myć w zmywarce.

Do nowoczesnego wnętrza możemy także polecić deski kamienne. Ich największą zaletą jest bardzo elegancki wygląd i całkowicie niepowtarzalny charakter. Są też trwałe, odporne na wysokie temperatury i ciężko je zarysować. Nie pochłaniają również zapachów.

Jak widać, wybór desek jest spory. Dopasuj ich wygląd do stylu swojej kuchni oraz zwróć uwagę na rozmiar, aby łatwo można było przechowywać deskę w szafce czy na blacie.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nornica w ogrodzie. Jak się jej pozbyć?
Nornica w ogrodzie. Jak się jej pozbyć?
Twój ogród zaatakowały nornice ogrodowe? Dowiedz się, jak się ich pozbyć!
Malowanie dachu z blachy – jak odnowić pokrycie blaszane?
Malowanie dachu z blachy – jak odnowić pokrycie blaszane?
Jak odnowić pokrycie blaszane właśnie za pomocą malowania?
Jak wybrać idealne miejsce w ogrodzie dla twojej nowej skrzyni do przechowywania różnych rzeczy?
Poradnik krok po kroku, by pomóc Ci znaleźć doskonałe miejsce na skrzynię ogrodową, uwzględniając różne czynniki, takie jak dostępność słońca, kształt i konstrukcja skrzyni oraz krajobraz.
Ostatnie wpisy