Jak zaplanować remont kuchni?

Remont domu
Jak zaplanować remont kuchni?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remont mieszkania to często nie tylko spory wydatek, ale też źródło ogromnego stresu, spowodowanego najczęściej opóźnieniami i nadszarpnięciem budżetu. Jeśli marzysz o metamorfozie kuchni, to warto najpierw opracować projekt, sporządzić ramowy kosztorys oraz szczegółowo zaplanować wszystkie prace. Dzięki temu remont przebiegnie sprawnie, a Ty zaoszczędzisz nerwów sobie i całej rodzinie. Przeczytaj, o czym należy pamiętać, zanim rzucisz się w wir prac budowlanych.

Zapanuj nad kosztami

Przed rozpoczęciem remontu sporządź szczegółowy plan wydatków, dzięki któremu nie przekroczysz wyznaczonego budżetu. Uwzględnij w nim m.in. koszty hydrauliki, położenia nowych płytek, przemalowania ścian, zakupu wszystkich sprzętów, mebli oraz akcesoriów. Postaraj się przy tym realnie ocenić Twoje możliwości finansowe. Zdecyduj, czy Twoja kuchnia wymaga tylko lekkiego odświeżenia czy generalnego remontu i dostosuj do tego odpowiednią kwotę. Jeśli wprowadzasz się do nowego mieszkania i planujesz kapitalny remont, pamiętaj o tym, że prace, takie jak m.in. wyburzanie ścian czy założenie instalacji gazowej, mogą wymagać konsultacji z elektrykiem lub architektem, a to pociąga za sobą kolejne koszty. Skonsultuj z wykonawcami ceny usług i upewnij się, że planowane przez Ciebie zmiany nie będą wymagały zgłoszenia ich w urzędzie czy spółdzielni mieszkaniowej. 

W przypadku, gdy nie zamierzasz korzystać z pomocy fachowców, dobrze przygotuj się do rozpoczęcia prac. Samodzielne przeprowadzenie remontu jest źródłem ogromnej satysfakcji, ale pochłania przy tym mnóstwo czasu i wysiłku – generalny remont to spore wyzwanie logistyczne, które może wymagać od Ciebie poświęcenia na niego urlopu. Organizując działania, weź pod uwagę dni ustawowo wolne od pracy i z wyprzedzeniem poproś przyjaciół o pomoc.

Stwórz projekt wymarzonej kuchni

Zaplanuj kuchnię, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Dzięki dobremu projektowi, możesz oszczędzić sobie wielu rozczarowań i maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Warto mieć w głowie określoną koncepcję, dzięki czemu łatwiej zachować spójny styl wystroju. Możesz zlecić profesjonalne wykonanie projektu kuchni, które uwzględni pełne zagospodarowanie przestrzeni albo wykorzystać do tego program do planowania aranżacji online. W przypadku niestandardowych cech pomieszczenia zalecany jest zakup mebli na wymiar.

Wybierz wysokiej jakości materiały

Poświęć czas na wybór wyposażenia dobrej jakości, które będzie służyło Ci przez lata. Zwróć uwagę nie tylko na panujące trendy, ale także na zastosowanie naturalnych i ekologicznych materiałów. Podczas remontu aspekty wyposażenia, takie jak armatura kuchenna, schodzą na dalszy plan, chociaż mają one później duże znaczenie podczas codziennego przygotowywania posiłków. Warto zainwestować w zlew kuchenny, który będzie charakteryzował się trwałością na uszkodzenia i który da się łatwo utrzymać w czystości. Wybierając baterie kuchenne, weź pod uwagę, jak głęboki planujesz kupić zlew i czy nie potrzebujesz wyższej baterii, dzięki czemu mycie naczyń będzie łatwiejsze. Drobne udogodnienia, takie jak np. wyciągana wlewka, mogą usprawnić Twoje gotowanie i pozwolą Ci zaoszczędzić czas.

Podziel pracę na etapy

Harmonogram prac jest niezbędny, szczególnie jeśli samodzielnie podejmujesz się remontu i zależy Ci na tym, żeby jak najszybciej się z nim uporać. Dobry plan pozwoli Ci realnie ocenić postęp prac i uniknąć opóźnień. Pamiętaj, żeby uwzględnić w nim przerwy i czas potrzebny na np. schnięcie tynku.

Zdjęcie główne: Im3rd Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?
Jak szybko zmienić wystrój mieszkania?
Marzysz o gruntownym remoncie mieszkania, ale nie masz warunków, żeby go przeprowadzić? Przeczytaj, jak możesz odmienić wnętrze niewielkim kosztem.
Jak plakaty dla dzieci mogą wpływać na rozwój ich kreatywności?
Jak plakaty dla dzieci mogą wpływać na rozwój ich kreatywności?
Dowiedz się, jak innowacyjne plakaty dla dzieci mogą inspirować młode umysły i pobudzać ich kreatywność. Odkryj fascynujący świat dziecięcej wyobraźni poprzez edukacyjne narzędzia.
Tablica magnetyczna dla dzieci – edukacyjna zabawa i organizacja czasu
Tablica magnetyczna dla dzieci – edukacyjna zabawa i organizacja czasu
W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto mieć tablicę magnetyczną dla swojego dziecka i jakie są najważniejsze czynniki do rozważenia przy wyborze takiej tablicy.
Ostatnie wpisy