Jak ocieplić nowy dom?

Remont domu
Jak ocieplić nowy dom?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ocieplenie domu ma ogromne znaczenie dla komfortu życia domowników. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej budynek łatwiej jest ogrzać, dłużej zatrzymuje on temperaturę, co wpływa także na obniżenie rachunków. Jeśli kupujesz już wykończony dom, zazwyczaj jest on już ocieplony, jednak przy stawianiu nowego budynku masz wybór, co do termoizolacji. Zobacz, jak możesz ocieplić nowy dom. 

Ocieplanie domu styropianem  

Najpopularniejszą i jedną z najtańszych opcji na ocieplenie domu jest pokrycie go od zewnątrz styropianem. Od wielu lat materiał ten znany jest ze swoich właściwości termoizolacyjnych i wykorzystywany do tworzenia pudełek termicznych czy izolowania budynków. Styropian ma tę wadę, że pokrywa dom gość grubą warstwą, dlatego bryła może stracić swój fason i proporcje, na przykład względem dachu.

Również niska trwałość tego materiału sprawia, że elewacja jest mało wytrzymała i nie jest to zazwyczaj inwestycja na wiele lat. Z kolei plusem ocieplania domu styropianem jest estetyka wykończenia, ponieważ bardzo łatwo jest pomalować go warstwą farby lub wykończyć dom w jakikolwiek tylko chcesz sposób. 

Ocieplanie domu pianką poliuretanową   

Nowoczesną i skuteczną metodą na wykończenie budynków, w tym domów, jest pianka poliuretanowa. Technika natryskowa stosowana przy tym rodzaju ocieplenia to szybki sposób na ocieplenie całego domu w kontrolowany sposób. Dzięki zastosowaniu tej metody łatwo jest przewidzieć grubość warstwy izolacyjnej, przez co można uwzględnić ją w projektach budynku.

Pokrycie z pianki poliuretanowej nie jest jednak bardzo grube, dlatego nawet na wybudowanym już domu ocieplenie nie będzie zbytnio ingerować w jego wygląd zewnętrzny. Nie warto działać na własną rękę, jeśli chodzi o ocieplanie budynków Poznań jest miastem, w którym działa wiele firm zajmującym się docieplaniem metodą natryskową. Poszukaj odpowiedniego eksperta do tego zadania.  

Ocieplanie płynnym polistyrenem  

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne i jednorodne ocieplenie całego domu, włącznie z poddaszem oraz piwnicą, najlepszym rozwiązaniem będzie płynny polistyren, na przykład od Thermowhite. Ta technologia również wykorzystuje metodę natryskową, by pokryć cały budynek jednolitą i równą warstwą ocieplającą.

Polistyren jest wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o izolację termiczną domów, a dzięki swojej płynnej formie może stworzyć cienką, ale efektywną powierzchnię zabezpieczającą przed utratą ciepła. Doskonale nadaje się do pokrywania zarówno prostych ścian, jak i skosów. Sprawdza się także do ocieplania basenów.

Warstwa polistyrenowa ma również właściwości tłumiące dźwięki, co jest dodatkowym atutem w domach, znajdujących się w głośnej, ruchliwej okolicy. Blokowanie hałasów jest również plusem, jeśli masz w bliskim sąsiedztwie sąsiadów. W ten sposób dźwięki z sąsiednich domów nie będą dochodzić do Ciebie, a hałas z Twojego mieszkania nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Płynny polistyren tłumi uderzenia nawet do 32 decybeli. 

Ocieplanie domu to bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy jego budowie. Dobra izolacja termiczna pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz pozwala na utrzymanie w domu komfortowej temperatury. W zależności od Twoich preferencji, przewidywanego budżetu oraz lokalizacji domu, możesz wybrać różne metody ocieplania, dzięki czemu możesz dopasować materiał do potrzeb.

Zdj. główne: Benjamin Jopen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu?
Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania lub domu?
Ubezpieczenie mieszkania lub domu może być bardzo potrzebne i użyteczne.
Ogród jako przestrzeń relaksu – jak stworzyć przytulny kącik na świeżym powietrzu
Ogród jako przestrzeń relaksu – jak stworzyć przytulny kącik na świeżym powietrzu
Zanurz się w świecie ogrodów, odkrywając jak stworzyć idealne miejsce na relaks. Dowiedz się, jak za pomocą prostych kroków uczynić swoją przestrzeń zewnętrzną przytulną i funkcjonalną, by połączyć estetykę z komfortem.
Jak wykorzystać beton architektoniczny przy aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać beton architektoniczny przy aranżacji wnętrz?
Jak wykorzystać ten surowiec podczas aranżacji? Dowiedz się już dziś!
Ostatnie wpisy