Artykuł sponsorowany

Urządzanie kuchni to niełatwe zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę sporo rzeczy – nie tylko jej design, ale także funkcjonalność. Jak skorzystać z nowoczesnych rozwiązań dostępnych na rynku, aby to pomieszczenie było piękne i dobrze nam służyło? Sprawdźmy!

Nowoczesna kuchnia – jak ją urządzić?

Każdy, kto stoi właśnie przed wyzwaniem, jakim jest remont kuchni, lub dopiero będzie urządzał swoje wymarzone pomieszczenie, wie, że sprawa nie jest łatwa. Projektowanie kuchni to godziny zastanawiania się, jak zrobić tak, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna w użytkowaniu. W końcu to w niej spędzamy całe mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując posiłki.

Nie bez powodu to właśnie kuchnia nazywana jest sercem domu. Często przenoszą się tam wszelkie imprezy, a na co dzień domownicy chętnie się w niej spotykają. Urządzając ją – oraz każde inne pomieszczenie – warto wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązania proponowane przez designerów wnętrz. Czym zaskoczą nas kuchenne trendy 2023 i gdzie znaleźć tanio meble kuchenne?

Kuchnia 2023 – poznaj najnowsze trendy

Zacznijmy więc od sprawdzenia najpopularniejszych nowinek jeżeli chodzi o urządzenie kuchni na miarę XXI wieku, a konkretniej roku 2023! Trendy w tej kwestii zmieniają się naprawdę bardzo szybko i trudno za nimi nadążyć. Jest sporo ciekawych rozwiązań proponowanych przez miłośników nowoczesności, które mogą ci się spodobać!

  • Technologia w kuchni: mowa tu o wszelkich inteligentnych urządzeniach, systemie domowej automatyki, połączeniu z aplikacjami mobilnymi. To daje naprawdę sporo fascynujących możliwości, nietrudnych do wdrożenia!
  • Ekologia i zrównoważony rozwój: chodzi o wykorzystanie naturalnych materiałów, redukcję zużycia energii czy ograniczenie odpadów i recykling.
  • Kuchnia jako przestrzeń społeczna: aktualnie kuchnię projektuje się w taki sposób, aby wziąć pod uwagę ją także jako miejsce spotkań oraz integracji, przede wszystkim poprzez odpowiednio dobrane meble kuchenne.

Minimalizm w kuchni – to jest w modzie!

Kolejnym z naprawdę silnych trendów jest oczywiście wszędobylski aktualnie minimalizm. Prostota formy, ograniczenie elementów dekoracyjnych – tego trzymają się aktualnie projektanci.

Trzeba przyznać, że ma to bardzo duży sens, szczególnie właśnie w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Po co zagracać blaty, skoro można mieć je na co dzień lśniące i czyste, a potrzebne urządzenia schowane z pomysłem w półkach, szufladach czy przykuchennej spiżarni?

Nowoczesna kuchnia z nutą ekologii – jak zrobić to modnie i praktycznie?

Niezwykle cieszy również moda na ekologiczne rozwiązania. Mowa tu na przykład o zastosowaniu sprzętu energooszczędnego. Wszyscy szukamy urządzeń o jak najbardziej korzystnej klasie energetycznej, i bardzo dobrze – dla nas i dla środowiska.
Ponadto jednym z najlepszych rozwiązań jest instalacja systemu filtrującego do kranu lub korzystanie z dzbanka filtrującego, co pozwoli na zmniejszenie zużycia plastikowych butelek z wodą. W kwestii zabudowy kuchennej także poszukujemy opcji takich jak naturalne materiały czy te, które przywodzą je na myśl, sięgając po odpowiednie meble kuchenne zestawy.

Zdj. główne: Collov Home Design/unsplash.com

Tagi: ,
Copywriterka i specjalistka ds. marketingu internetowego. Prywatnie żona i mama, urządzająca dom na podlaskiej wsi. Ponad wszystko ceni sobie relaks z dobrą książką i czas z rodziną.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz