Artykuł sponsorowany

Sezon jesienno-zimowy rozpoczął się już na dobre i powoli zbliżają się święta. Aby się na nie jak najlepiej przygotować, warto zaopatrzyć się w dodatki, które będą wzorami i kolorami nawiązywać do Bożego Narodzenia, Mikołajek czy Nowego Roku. Spraw, by nie tylko muzyka i świąteczne zapachy, ale również aranżacja Twoich wnętrz pasowała do najradośniejszego czasu w roku. 

Jakie dodatki wprowadzą w sypialni świąteczny nastrój?

Sypialnia do miejsce wyciszenia i relaksu. Przez cały rok spędzasz tam najspokojniejsze godziny doby, warto więc mieć to na uwadze również w okresie świątecznym. Sypialnia powinna pozostać Twoją prywatną przestrzenią, dlatego znacznie lepiej będzie postawić na delikatne dodatki, nawiązujące do zbliżających się świąt. Możesz na przykład kupić świąteczne pościele, których delikatne wzory wprowadzą nienachalny, uroczysty nastrój. Więc pomysłów związanych z tekstyliami łóżkowymi znajdziesz na: https://nyks.pl/posciel. Dobrym pomysłem będzie również ustawienie na szafkach nocnych małych stroików czy świec o świątecznych zapachach (na przykład cynamonowym, pomarańczowym lub leśnym). Jeśli masz taką możliwość, nad łóżkiem możesz zawiesić choinkowe lampki – warto przy tym postawić na jednolity, ciepły kolor (na przykład lampki o żółtym lub białym świetle). 

Czy choinka może stać w sypialni?

Ze świątecznym klimatem nic nie kojarzy się bardziej niż choinka. Czy ustawienie jej w sypialni jest dobrym pomysłem? Jeżeli mieszkasz w niewielkim apartamencie i masz do dyspozycji tylko jeden lub dwa pokoje, możesz nie mieć innego wyjścia. W takich sytuacjach warto jednak zawsze przemyśleć wybór mniejszego drzewka lub wieńca z gałązek, ozdobionego suszonymi owocami i bombkami. Sypialnia nie jest najlepszym miejscem na stawianie dużej choinki – po pierwsze, powoduje to sporo bałaganu w miejscu, które powinno być uporządkowane i czyste, by zapewnić Ci w pełni komfortowy odpoczynek. Po drugie, obecność żywego drzewka w donicy może zaburzać komfort Twojego snu przez intensywny zapach oraz proces oddychania zielonych igieł. Dlatego, jeśli zależy Ci na porządnym świątecznym akcencie w sypialni, zdecydowanie lepiej jest postawić na ozdobienie lampkami  i bombkami ramy łóżka lub udekorowanie niewielkiego wieńca zamiast dużego drzewka.

Zdjęcie główne: pexels.com/Dima Valkov

Tagi: , , , ,
Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz