Artykuł sponsorowany

Hale produkcyjne i budynki przemysłowe to miejsca, gdzie porządek jest jednocześnie konieczny i bardzo trudny do utrzymania. Ogromne powierzchnie pomieszczeń fabrycznych oraz duża liczba pracowników, którzy co dzień spędzają w nich co najmniej osiem godzin, to koszmar dla osób zajmujących się sprzątaniem takich miejsc. Oto kilka przydatnych na halach urządzeń oraz sposobów na łatwiejsze utrzymanie pomieszczeń przemysłowych w czystości.  

Czystość podłóg     

Najwięcej brudu, pyłu oraz odpadów z produkcji znajduje się na podłodze. Pracownicy fabryk i magazynów noszą co prawda obuwie ochronne, ale nie jest ono gwarancją bezpieczeństwa. Ostre przedmioty, opiłki metalu lub szkła mogą wbijać się w buty, ubrania, odzież ochronną, a nawet koła pojazdów poruszających się po budynku.

Żeby tego uniknąć, podłogi muszą być regularnie bardzo dokładnie czyszczone. Zamiatarki samojezdne to sposób, aby szybko i skutecznie odkurzyć całą podłogę w dużych pomieszczeniach, takich jak hale produkcyjne. W miejscach, gdzie teren jest naprawdę obszerny, a przestrzenie pomiędzy maszynami czy taśmami produkcyjnymi długie i szerokie, sprawdzić może się nawet zamiatarka komunalna.  

Do mycia podłóg zwykły mop i wiadro nie wystarczą. Aby dokładnie umyć powierzchnię hali i nie zmarnować na to całego dnia, przydadzą się myjki samojezdne. Jeżdżące szorowarki doskonale domyją wszelkie zabrudzenia i plamy z podłóg na halach fabrycznych i zapewnią bezpieczeństwo pracownikom. Jak brudne podłogi mogą stwarzać niebezpieczne sytuacje? warstwa pyłu na ziemi lub krople oleistych substancji sprawiają, że podłoga staje się śliska. W pośpiechu bardzo łatwo jest wtedy o upadek, który w najlepszym wypadku skończy się tylko siniakiem, ale prawdopodobne są także dużo gorsze scenariusze.   

Czystość powietrza   

W halach przemysłowych w powietrzu unosi się mnóstwo kurzu i pyłu. Ma to negatywny wpływ na zdrowie pracowników oraz komfort pracy w takich miejscach. Prawidłowo zaprojektowany i zamontowany system wentylacyjny to absolutna konieczność w fabrykach. Wentylatory to jednak nie wszystko, zbyt suche lub zbyt wilgotne powietrze również wpływa na jakość pracy w hali oraz czystość, ponieważ przy dużym zawilgoceniu, na ścianach powstawać będą wykwity grzybów i pleśni. Klimatyzator z filtrem powietrza to doskonały sposób zarówno na zapewnienie komfortu, jak i bezpieczeństwa pracy w budynkach produkcyjnych.  

Wentylatory, oczyszczacze powietrza i odkurzacze centralne pozwalają także na przechwytywanie i odprowadzanie na zewnątrz kurzu i pyłu unoszącego się w powietrzu. Dzięki temu pracownicy fabryki będą zdrowsi, a brud i kurz nie będą osadzać się na powierzchniach płaskich na hali lub w magazynie. 

Praca w przemyśle, zwłaszcza w sektorze produkcji, często wiąże się z zagrożeniami i utrudnieniami. Jednym z cieni tej pracy jest właśnie niski poziom czystości na niektórych halach produkcyjnych. Utrzymywanie porządku i regularne sprzątanie miejsca pracy jest bezwzględnym obowiązkiem każdego pracodawcy. Czystość w halach produkcyjnych ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, jak i dla jakości wytwarzanych w zakładzie. Dzięki urządzeniom sprzątającym budynki fabryczne, utrzymanie porządku na hali będzie przychodziło szybko i bez większego wysiłku.

Zdj. główne: Fons Heijnsbroek/unsplash.com

Tagi: , ,
Nie tylko lubi pisać o ogrodzie i domu, ale także się nim zajmować. Często podejmuje się rozmaitych zmian we własnym mieszkaniu, łącząc różne style. Kiedy tylko może, wyjeżdża na Mazury, by cieszyć się bliskością przyrody.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz