Z dnia na dzień robi się coraz cieplej. To niestety oznacza, że wkrótce w naszych domach pojawią się nieproszeni goście w postaci much. Jak sobie z nimi radzić oraz szybko pozbyć z domu?

Zapobiegaj

Zawsze najlepiej sprawdza się zapobieganie. Zadbaj o to, żeby w każdym oknie znajdowały się moskitiery, które powstrzymają muchy przed wlatywaniem do domu. Dobrze sprawdzają się również wkłady elektryczne do kontaktu, które ulatniają nieprzyjemny dla much zapach i skutecznie je odstraszają, mogą być jednak groźne dla dzieci lub alergików. Bezpieczniejszą opcją są kominki wraz z olejkami eterycznymi (lawendowym lub miętowym). Warto również ustawić na oknach doniczki z ziołami, tj. bazylia, lawenda, tymianek czy rozmaryn.  Niestety czasem zdarzy się, że owady i tak się przedostaną do wnętrza. Co wtedy?

Sprawdzone sposoby

Kiedy owady już przedostały się do wnętrza i chcemy je wyłapać, możemy sięgnąć po sprawdzone sposoby w postaci lepek i pułapek, których mamy obecnie dość duży wybór na rynku. Dobrze sprawdzają się również lampy wydzielające światło ultrafioletowe z siatkami rażącymi, wabiące do siebie muchy. Czasem wystarczy oldschoolowa łapka na muchy, którą zabijesz pojedyncze owady.

Tagi: ,
Miłośniczka domów z sercem. Absolwentka poznańskiej polonistyki, która nie boi się ubrudzić sobie rąk podczas pracy. Z niewielką pomocą wyremontowała dom na wsi. Po godzinach spędza czas w ogrodzie.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz