Artykuł sponsorowany

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z pracą w gospodarstwie rolnym, wie, jak trudna i wymagająca jest to praca. Na szczęście technologia wychodzi naprzeciw potrzebom wszystkim prowadzącym gospodarkę. Dowiedz się, jakie nowoczesne narzędzia oraz urządzenia warto mieć na roli.   

Nowoczesne maszyny i urządzenia potrafią mocno ułatwić i usprawnić pracę na roli. Jednak które z nich warto wybrać? Przedstawiamy kilka rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla gospodarstw rolnych.

Przydatne maszyny oraz akcesoria rolnicze

Przygotowywanie paszy

Jednym z najbardziej czasochłonnych zadań, jeśli chodzi o pracę na roli, jest oczywiście przygotowywanie paszy dla swoich zwierząt. Różnego rodzaju nowoczesne sprzętu pomogą Ci również w karmieniu i pojeniu całego stada. Warto mieć z tyłu głowy to, że karmienie bydła i innych zwierząt rolnych to najważniejszy czynnik, który wpływa na wydajność produkcji mleka i mięsa. Aby zapewnić zwierzętom prawidłowy rozwój, zadbaj nie tylko o odpowiednie i wygodne karmidła, ale także o to, co się w nim znajdzie. Koniecznie wykorzystuj dobrej jakości pasze, suplementy oraz sprawdzone produkty. W przygotowywaniu jedzenia z pewnością pomoże parnik. Jest on stosowany przede wszystkim do podgrzewania wody oraz roślin okopowych, stanowiących podstawowy składnik paszy dla trzody chlewnej. Innym bardzo przydatnym urządzeniem w gospodarstwie rolnym jest sieczkarnia do kukurydzy.  

Skuteczna dezynfekcja

W prawidłowej hodowli zwierząt ogromne znaczenie ma również higiena. Dlatego też tak ważne jest stosowanie sprawdzonych preparatów do dezynfekcji, które pomogą Ci uniknąć rozprzestrzenianiu się chorób wśród Twojej trzody chlewnej i nie tylko. Jaki preparat wybrać? Świetnym środkiem do odkażania chlewni, obory, kurników, a także innych pomieszczeń inwentarskich oraz gospodarczych jest VIRKON.

Ciągniki rolnicze

W żadnym gospodarstwie rolnym nie może zabraknąć również ciągników – w końcu taki ciągnik rolniczy jest bez wątpienia najbardziej podstawową maszyną w gospodarstwie, a jednocześnie najbardziej przydatną. Możesz mieć pewność, że odciąży Cię on w wielu pracach rolnych oraz że będziesz używać go przez cały rok. Jednak jaki ciągnik wybrać? Pamiętaj przede wszystkim, że warto zwrócić uwagę nie tylko na jego moc i osiągi, jak również na liczbę punktów zawieszenia osprzętu.

Maszyny i urządzenia – kupić czy wynająć?

Wielu rolników zastanawia się także, które rozwiązanie jest lepsze – kupić, czy wynająć maszyny i inne sprzęty rolnicze. Odpowiedź brzmi: to zależy. W przypadku niektórych maszyn, na przykład tych, które potrzebne są tylko kilka tygodni w roku, zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na wynajem. Niektóre urządzenia użytkowane są jednak znacznie intensywniej, dlatego też, mimo że jest to spory wydatek, lepiej zainwestować w swój własny sprzęt. 

Fot.: Stijn te Strake/unsplash.com

Na co dzień studentka public relations, w wolnych chwilach fanka DIY oraz miłośniczka sportu. Ceni sobie unikatowość i ciekawe rozwiązanie, szczególnie w zakresie aranżacji wnętrz.

0 Komentarzy

Napisz komentarz