Poziomica laserowa wciąż jest mało popularnym narzędziem. Kiedy jednak raz się ją wypróbuje, trudno potem wyobrazić sobie pracę bez niej. Zobacz jak używać poziomicy laserowej.

Poziomicę laserową najczęściej wykorzystuje się przy malowaniu ścian i sufitów, wieszaniu szafek, układaniu kafli, wieszaniu ram i wielu innych czynnościach, które wymagają precyzyjnego rozmieszczenia obiektów. Poziomica laserowa okazuje przy takich pracach niezastąpiona. Oto jak jej używać.

Jak używać poziomicy laserowej

Poziomica laserowa może być stosowana na powierzchniach poziomych i pionowych, używa się jej także do wyznaczania linii skośnych i kątów. Aby urządzenie wyznaczyło idealnie prostą laserową linię wystarczy położyć je na podłodze lub przyłożyć do ściany. Wcześniej jednak należy poziomicę unieruchomić przy pomocy specjalnych uchwytów lub statywów (często dostępnych w zestawie z poziomicą laserową). Przed rozpoczęciem prac należy również sprawdzić, czy urządzenie jest odpowiednio wypoziomowane – niektóre modele wyposażone są w specjalną diodę, która ułatwia dokonanie właściwego ustawienia.

Tagi: ,
Jako redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań dla domu. Studiowała gospodarkę przestrzenną i filozofię. Interesuje się aranżacją wnętrz i uprawą zieleni.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz