Mszyce to jedne z najpopularniejszych szkodników w naszych domach czy ogrodach. Kiedy już się pojawią, jeśli stanowczo nie zareagujemy potrafią ogołocić wszystkie rośliny po kolei. Dziś kilka sprawdzonych, domowych sposobów jak się ich pozbyć w ekologiczny sposób.

Wywar z cebuli

Jednym ze skuteczniejszych sposobów, by poradzić sobie z mszycami jest wywar z cebuli. By go przygotować należy pokroić dużą cebulę w kostkę, włożyć do garnka, zalać 1 litrem wody i gotować przez pół godziny. Następnie odstawić do ostudzenia. Chłodny wywar odcedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać zainfekowane rośliny. Możliwa będzie konieczność powtórzenia zabiegu.

Photo by cottonbro from Pexels.com

Mleko!

Jednym z popularniejszych sposobów na mszyce stosowanych już przez nasze babcie był roztwór wody i krowiego mleka wymieszanych w proporcji 1:1. Tak przygotowanym płynem opryskujemy rośliny. Dla lepszych efektów warto powtórzyć oprysk.

Photo by rumpel from Pixabay.com

Roztwór z szarego mydła

Jedną z tańszych możliwości w walce z mszycami jest roztwór z szarego mydła, które jak wiemy jest lekiem na całe zło. 10 g mydła rozpuszczamy w pół litrze dobrze ciepłej wody. Po ostudzeniu spryskujemy liście i kwiaty roślin.

Tagi: ,
Miłośniczka domów z sercem. Absolwentka poznańskiej polonistyki, która nie boi się ubrudzić sobie rąk podczas pracy. Z niewielką pomocą wyremontowała dom na wsi. Po godzinach spędza czas w ogrodzie.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz