Cichy domyk w szufladach umożliwia wyeliminowanie jednego ze źródeł głośnych dźwięków. Specjalny mechanizm nie pozwala na głośne zatrzaśnięcie się szuflady, dzięki czemu zostaje ona jedynie cicho domknięta. Jak więc zamontować cichy domyk bez konieczności wymieniania prowadnic?

Najpierw z wybranego przez nas mebla wyjmujemy szufladę i układamy ją na płaskiej powierzchni, dnem skierowanym do góry. W kolejnym kroku będzie nam potrzebny uniwersalny szablon montażowy do spowalniacza. Za jego pomocą określamy miejsce, do którego przykręcimy (po obu stronach) do krawędzi szuflady dołączoną do zestawu ruchomą nakładkę.

>> Zobacz też: Wybieramy zlew do kuchni. Co musisz wiedzieć?

Następnie przymocowujemy frontowy zawias meblowy do wnętrza szafki, ponownie określając odległość przy użyciu szablonu, który przykładamy do górnej prowadnicy. Analogicznie postępujemy z zawiasem po drugiej stronie. Na końcowym etapie wsuwamy szufladę z powrotem do szafki. A później – delektujemy się ciszą.

Tagi: , ,
Studiuje filologię polską na specjalności edytorstwo i redakcja tekstu. W przyszłości chciałaby pracować w zawodzie korektorki lub copywriterki. Interesuje się psychologią i literaturą oraz aranżacją wnętrz.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz