W sezonie letnim, zwłaszcza jeśli mamy dom z ogrodem bardzo trudno jest ustrzec się przed niechcianymi gośćmi w postaci mrówek w domu. Często pojawiają się nie wiadomo skąd i uprzykrzają nam życie. Co zrobić, żeby się ich pozbyć?

Jak się pozbyć mrówek? 

Oczywiście możemy postawić na środki owadobójcze, które w szybki i skuteczny sposób powinny poradzić sobie z małymi nieprzyjaciółmi. Czasem jednak to wyjście nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż może zaszkodzić nam oraz jest niebezpieczne dla mieszkających w domu zwierząt. Dlatego warto sprawdzić domowe sposoby takie jak chociażby woda z sokiem z cytryny rozpylona w miejscu, gdzie często przebywają mrówki. Podobny efekt otrzymasz łącząc wodę z drobno zmielonym pieprzem i spryskasz powierzchnię, a także framugi drzwi i okien. Pożądane efekty osiągniesz również w przypadku starcia na tarce skórki z pomarańczy i rozsypania w miejscu, gdzie się pojawiają owady. Sprawdzonym sposobem jest również rozsypanie w miejscach mrówczych wędrówek sody oczyszczonej. Jeśli nie masz sody, możesz też użyć cynamonu lub proszku do pieczenia

Tagi: , ,
Miłośniczka domów z sercem. Absolwentka poznańskiej polonistyki, która nie boi się ubrudzić sobie rąk podczas pracy. Z niewielką pomocą wyremontowała dom na wsi. Po godzinach spędza czas w ogrodzie.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz