Chcesz zmienić obicie kanapy, fotela, krzesła albo łóżka? Postaw na doświadczenie i wiedzę fachowca. Sprawdzamy krok po kroku, dlaczego warto mieć meble tapicerowane w swoim domu oraz co trzeba wiedzieć przed udaniem się do specjalisty. Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się z niego dowiesz.

Zalety mebli tapicerowanych – jak sprawdzają się we wnętrzach?

Zanim przejdziemy do wskazówek związanych z zamówieniem nowej tapicerki u specjalisty, warto poświęcić kilka słów samym meblom. A dokładniej chodzi o zalety, jakie niosą ze sobą meble tapicerowane. Przede wszystkim można je bez problemu dopasować dosłownie do każdego wnętrza – każdego, bo wybór wzorów i kolorów jest niemal nieograniczony. Takie meble są również stosunkowo tanie w porównaniu np. do wykonanych w większości z drewna. Do tego można zmieniać tapicerkę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, co szerzej wyjaśnimy poniżej.

Meble tapicerowane są też łatwe w utrzymaniu czystości. Zazwyczaj wystarczy po prostu wilgotna ściereczka, nasączona wodą lub delikatnym detergentem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tego typu komplety wypoczynkowe, krzesła czy łóżka są miękkie, przyjemne w dotyku i bardzo komfortowe – naprawdę wygodnie się z nich korzysta. Ponadto nadają wnętrzom przytulnego charakteru i ocieplają je. 

O czym musisz wiedzieć, zamawiając tapicerkę u specjalisty?

Tapicer to fachowiec, który nie tylko wymieni tapicerkę, gdy poprzednia się zniszczy lub znudzi czy nada nowego ducha meblom z dawnych lat. To również osoba, która zajmie się przykładowo stworzeniem wezgłowia sypialnianego łóżka – najciekawsze projekty zajmują niemal całą ścianę.

Jak zawsze jednak w sytuacji, gdy decydujemy się podjąć z kimś współpracę, coś komuś zlecić, najważniejsza jest rozmowa. Tylko wówczas przekażemy swoją wizję, swój pomysł oraz zaznaczymy swoje oczekiwania. Tapicer ma mnóstwo próbek materiałów i tkanin, więc z pewnością wybierzemy tę idealną. Co więcej, jeśli naszą inspiracją jest mebel dostępny w sieci, pokażmy jego zdjęcia.

Po ustaleniu szczegółów pozostaje jeszcze ustalenie terminu realizacji. Niekiedy tapicer przyjedzie do nas do domu, by obejrzeć mebel i wtedy zdecydować, jak rozbudowane są prace, ile zajmie mu realizacja zadania oraz ile to będzie kosztować. Zawsze możemy negocjować stawkę – być może uda się coś na tym ugrać.

Najlepiej jest wybrać tapicera z polecenia rodziny, znajomych czy mającego pozytywne opinie w internecie. Chodzi o to, by wybrać specjalistę, osobę dokładną, staranną, sumienną, która wsłuchuje się w indywidualne potrzeby klientów i jest na tyle elastyczna, by te potrzeby spełniać, a w tym wszystkim jeszcze dotrzymuje słowa i zakładanych terminów.

Zdj. główne: Hal Gatewood/unsplash.com

Tagi: , ,
Ewa Reducha-Wiśniewolska
Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka psychologii. Copywritingiem zajmuje się od 2017 roku. Prowadzi firmę OpiszSię, która dostarcza treści dla sklepów internetowych. Pochłania ją tematyka aranżacji wnętrz, dlatego najchętniej i najczęściej tworzy artykuły na ten temat.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz