Chcesz zmienić obicie kanapy, fotela, krzesła albo łóżka? Postaw na doświadczenie i wiedzę fachowca. Sprawdzamy krok po kroku, dlaczego warto mieć meble tapicerowane w swoim domu oraz co trzeba wiedzieć przed udaniem się do specjalisty. Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się z niego dowiesz.

Zalety mebli tapicerowanych – jak sprawdzają się we wnętrzach?

Zanim przejdziemy do wskazówek związanych z zamówieniem nowej tapicerki u specjalisty, warto poświęcić kilka słów samym meblom. A dokładniej chodzi o zalety, jakie niosą ze sobą meble tapicerowane. Przede wszystkim można je bez problemu dopasować dosłownie do każdego wnętrza – każdego, bo wybór wzorów i kolorów jest niemal nieograniczony. Takie meble są również stosunkowo tanie w porównaniu np. do wykonanych w większości z drewna. Do tego można zmieniać tapicerkę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, co szerzej wyjaśnimy poniżej.

Meble tapicerowane są też łatwe w utrzymaniu czystości. Zazwyczaj wystarczy po prostu wilgotna ściereczka, nasączona wodą lub delikatnym detergentem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tego typu komplety wypoczynkowe, krzesła czy łóżka są miękkie, przyjemne w dotyku i bardzo komfortowe – naprawdę wygodnie się z nich korzysta. Ponadto nadają wnętrzom przytulnego charakteru i ocieplają je. 

O czym musisz wiedzieć, zamawiając tapicerkę u specjalisty?

Tapicer to fachowiec, który nie tylko wymieni tapicerkę, gdy poprzednia się zniszczy lub znudzi czy nada nowego ducha meblom z dawnych lat. To również osoba, która zajmie się przykładowo stworzeniem wezgłowia sypialnianego łóżka – najciekawsze projekty zajmują niemal całą ścianę.

Jak zawsze jednak w sytuacji, gdy decydujemy się podjąć z kimś współpracę, coś komuś zlecić, najważniejsza jest rozmowa. Tylko wówczas przekażemy swoją wizję, swój pomysł oraz zaznaczymy swoje oczekiwania. Tapicer ma mnóstwo próbek materiałów i tkanin, więc z pewnością wybierzemy tę idealną. Co więcej, jeśli naszą inspiracją jest mebel dostępny w sieci, pokażmy jego zdjęcia.

Po ustaleniu szczegółów pozostaje jeszcze ustalenie terminu realizacji. Niekiedy tapicer przyjedzie do nas do domu, by obejrzeć mebel i wtedy zdecydować, jak rozbudowane są prace, ile zajmie mu realizacja zadania oraz ile to będzie kosztować. Zawsze możemy negocjować stawkę – być może uda się coś na tym ugrać.

Najlepiej jest wybrać tapicera z polecenia rodziny, znajomych czy mającego pozytywne opinie w internecie. Chodzi o to, by wybrać specjalistę, osobę dokładną, staranną, sumienną, która wsłuchuje się w indywidualne potrzeby klientów i jest na tyle elastyczna, by te potrzeby spełniać, a w tym wszystkim jeszcze dotrzymuje słowa i zakładanych terminów.

Zdj. główne: Hal Gatewood/unsplash.com

Tagi: , ,
Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studentka psychologii. Copywritingiem zajmuje się od 2017 roku. Prowadzi firmę OpiszSię, która dostarcza treści dla sklepów internetowych. Pochłania ją tematyka aranżacji wnętrz, dlatego najchętniej i najczęściej tworzy artykuły na ten temat.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz