Artykuł sponsorowany

Raz na jakiś czas każdemu zdarza się zapragnąć jakiejś zmiany w otoczeniu… Niektórzy radzą sobie z tym, wynajmując inne mieszkanie i przeprowadzając się, inny decydują się na generalny remont albo przynajmniej odświeżenie wnętrz i wymianę mebli. A jaki jest Twój sposób?

Odświeżenie wnętrz dzięki wymianie mebli

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na nadanie wnętrzom nowego charakteru, jest wymiana lub odświeżenie mebli. Oczywiście, pomocne bywa również zmienienie koloru ścian, wymiana lamp czy rolet, a także okien i drzwi. Samodzielnie musisz zdecydować, podjęcie których kroków będzie najlepsze w Twoim przypadku. Załóżmy jednak, że zdecydowałeś się na wymianę mebli. Jakie kroki powinieneś podjąć, żeby przeprowadzić zmiany w skuteczny sposób? Przede wszystkim: postaraj się podjąć decyzję na chłodno. Przejrzyj kilka katalogów internetowych od różnych salonów meblowych. Co ważne, nie próbuj zarzucić się nadmierną ilością ofert. Trzy lub cztery salony będą w zupełności wystarczające. Wynotuj aranżacje i pomysły, które Ci się spodobały, a jeśli masz domownik, koniecznie skonsultuj z nimi swoje obserwacje. Zróbcie sobie przynajmniej kilka godzin przerwy, a potem wróćcie do katalogów i wspólnie podejmijcie decyzję – w ten sposób zmaksymalizujesz szansę, że Twój wybór będzie przemyślany i że będziesz się nim cieszył przez następne lata.

Które meble szybko się zużywają?

Pytanie o to, które meble szybko się zużywają, wydaje się mieć intuicyjną odpowiedź: te, z których często się korzysta. Oczywiście, jest to prawda. Krzesła, na których siadasz codziennie, mogą rozkleić się i zacząć skrzypieć znacznie szybciej niż te używane tylko podczas wizyt gości. Stół kuchenny, przy którym codziennie jesz trzy posiłki, zużyje się szybciej niż ten w salonie, nakrywany kilka razy do roku. Użytkowanie, a także drobne wypadki narażają urządzenia i meble na zużywanie się. Łóżko lub sofa, która służy Ci do codziennego odpoczynku może być jednym z mebli, który najszybciej będzie potrzebował wymiany. Zwróć uwagę na to, czy sprężyny materaca nie stwarzają dla Ciebie zagrożenia – ponieważ siła ich „wystrzału” może być naprawdę duża. Jeżeli interesuje Cię wymiana sofy, sprawdź ofertę dostępną na stronie: https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/sofy, a być może znajdziesz mebel idealny do Twoich nowych wnętrz.

Jak kupować sofę?

Podczas zakupu sofy, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, postaraj sie określić, jakiego typu mebla potrzebujesz. Chodzi o to, aby styl jego wykonania, wzór, materiał i kolorystyka pasowały do reszty pomieszczenia. Jeżeli planujesz całkowitą zmianę aranżacji, upewnij się, że masz dokładnie określoną nową paletę barw. Zadbaj również o jakość produktu – postaraj się, aby sofa była łatwa do czyszczenia w razie zabrudzenia, wykonana w sposób, który zagwarantuje korzystanie z niej przez lata. Niech komfort użytkowania również nie będzie Ci obojętny! Sofa powinna być przede wszystkim wygodna względem Twoich osobistych preferencji. Weź przy tym pod uwagę takie aspekty, jak: komfort spania (jeśli masz czasami gości, których musisz przenocować), możliwość przechowywania wewnątrz pościeli lub innych rzeczy (szczególnie, jeżeli mieszkasz w kawalerce), funkcjonalne rozmiary i wygoda siedzenia oraz odpoczywania na sofie w ciągu dnia.

Fot.: Vecislavas Popa/unsplash.com

Tagi: , , ,
Początkująca copywriterka, aktywnie planująca swój czas i organizująca przestrzeń. Bliska jej są ekologia, zero waste i minimalizm w najbliższym otoczeniu.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz