Dawniej skórzane meble były synonimem luksusu. Obecnie, kiedy znacznie więcej osób decyduje się na zakup tego typu kanap, foteli czy krzeseł nastaje pytanie, w jaki sposób o nie dbać, by służyły nam jak najdłużej w niezmienionym stanie?

Pielęgnacja

Najważniejsza jest pielęgnacja. Zadbaj o to, żeby skórzana powierzchnia nie miała do czynienia z nadmiarem wody, również w trakcie jej czyszczenia. Pamiętaj o regularnym odkurzaniu mebli. Systematyczne odkurzanie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. Następnie warto przetrzeć powierzchnię wilgotną (niemokrą!) ściereczką z mikrofibry wcześniej namoczoną w wodzie z płatkami szarego mydła. Kiedy przytrafi nam się plama, np. z czerwonego wina, szminki czy czekolady, jeśli chcesz zachować dobrą kondycję mebla, zapomnij o używaniu odplamiacza. Na rynku dostępne są specjalne preparaty służące do czyszczenia trudnych zabrudzeń. Warto również sięgnąć po środki służące do impregnowania mebli wykonanych ze skóry.

Skórzane meble to elegancja i klasa sama w sobie, dlatego pamiętaj o ich odpowiednim czyszczeniu oraz pielęgnacji, a odwdzięczą Ci się, służąc długie lata w niezmienionej formie.

Tagi: ,
Miłośniczka domów z sercem. Absolwentka poznańskiej polonistyki, która nie boi się ubrudzić sobie rąk podczas pracy. Z niewielką pomocą wyremontowała dom na wsi. Po godzinach spędza czas w ogrodzie.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz