Jak zapakować rzeczy przed przeprowadzką?

Remont domu
Jak zapakować rzeczy przed przeprowadzką?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy człowiek musi w swoim życiu przeprowadzić się co najmniej raz, a zazwyczaj kilkakrotnie. Przeprowadzka zawsze wiąże się ze skomplikowaną logistyką, stresem i dokładnym pakowaniem swojego dobytku w worki i kartony. Jak odpowiednio spakować swoje rzeczy przed przeprowadzką tak, by nic nie ucierpiało? Podpowiadamy! 

Zbierz kartony z wyprzedzeniem  

Podczas przeprowadzki pojemników do przewożenia nigdy dość. Kartony do transportu swoich rzeczy możesz kupić lub zabrać za darmo ze sklepów lub od znajomych. W dużych i mniejszych sklepach często na zapleczu leży bardzo dużo kartonów, w których przyjeżdża towar. Są one niepotrzebne i często idą na makulaturę, dlatego sklepy czasem wydają je za darmo, wystarczy zapytać!

Kartony możesz też zdobyć od znajomych oraz sąsiadów, pod postem na facebookowej tablicy lub na grupie sąsiedzkiej na pewno odezwie się co najmniej kilka osób, które odebrały niedawno paczki i jeszcze mają kartony, które czekają na wyrzucenie.

Oczywistym plusem zbierania kartonów ze sklepów i od sąsiadów jest to, że są one całkowicie darmowe. Minus to z kolei czas, jaki trzeba poświęcić na tournee po sklepach oraz domach osób, które chcą oddać kartony. Zebranie odpowiedniej ilości kartonów w ten sposób może zająć nawet kilka tygodni. Wadą jest również to, że niestety często pudełka są uszkodzone, podarte lub dziurawe. Jeśli przeszkadza Ci to lub nie masz czasu, kupno kartonów będzie świetnym wyjściem. 

Zaopatrz się w odpowiednie akcesoria  

Do zabezpieczania przewożonych rzeczy przyda się folia stretch oraz bąbelkowa. O ile stretch raczej nie nadaje się do wielokrotnego użytku i lepiej kupić nową rolkę na stronie http://folmat.pl/, folię pęcherzykową możesz znowu – zebrać z paczek, które zamawiasz i poprosić o nie rodzinę, znajomych i sąsiadów.

Jeśli dobrze zaplanujesz pakowanie, nie potrzebujesz wcale dużo folii bąbelkowej. Szkło, ceramikę i inne delikatne rzeczy pakuj z głową – doskonałym amortyzatorem i ochroną przed obtłuczeniami będą ręczniki, ścierki oraz ubrania.

Szklanki możesz włożyć w rękawy swetrów, kieliszki odseparować od siebie miękkimi ręcznikami i przykryć lekką warstwą ubrań czy innych amortyzujących rzeczy. Nie zawsze musisz wydawać pieniądze oraz produkować tonę śmieci, by ochronić swoje szkła przed zniszczeniem. Folia stretch przyda się do ochrony elektroniki oraz AGD.

Wykorzystuj to, co masz  

Jeśli musisz przewozić wielu rzeczy, jest to na przykład przeprowadzka tylko z jednego studenckiego pokoju na drugi, zastanów się, czy w ogóle potrzebujesz kartonów i wymyślnych akcesoriów. Czasami naprawdę wystarczy pożyczyć od znajomych dwie duże walizki, torby, a resztę zapakować w worki na śmieci, które później możesz jeszcze wykorzystać do ich prawdziwego przeznaczenia. Każdy wie, że studenckie życie nie jest tanie i każdy zastrzyk gotówki można wykorzystać lepiej, niż na akcesoria do przeprowadzki. Jeśli jednak przeprowadzasz się ze swojego stałego miejsca zamieszkania, bez dodatkowych kartonów i zabezpieczeń pewnie się nie obędzie. 

Dostosuj sposób pakowania do tego, co musisz przewieźć, nie łącz rzeczy ciężkich i twardych w delikatnym szkłem czy kruchym plastikiem, dbaj o to, by wszystko było odpowiednio zabezpieczone. Unikaj jednak dodatkowych kosztów i wykorzystuj to, co już masz. Postaraj się też nie używać jednorazowych rzeczy, które nie są niezbędne, a po przeprowadzce staną się śmieciem. Kartony wystaw ponownie na grupie sąsiedzkiej i pomóż kolejnym osobom przeprowadzić się ekologicznie!

Zdj. główne: Michal Balog/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie unikalnych kompozycji z różnorodnych wzorów płytek – poradnik dla miłośników oryginalnych wnętrz
Tworzenie unikalnych kompozycji z różnorodnych wzorów płytek – poradnik dla miłośników oryginalnych wnętrz
Wybierz płytki, które pasują do twojego stylu i pomieszczenia. Sprawdź nasz poradnik dla miłośników oryginalnych wnętrz, aby dowiedzieć się, jak tworzyć unikalne kompozycje z różnorodnych wzorów płytek.
Czy warto inwestować w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych?
Czy warto inwestować w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych?
Dowiedz się, dlaczego inwestycja w narzędzia wielofunkcyjne do prac domowych może się okazać strzałem w dziesiątkę. Poznaj zalety i wady takiej decyzji i zdecyduj, czy jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie.
Jak ogrzewać dom?
Jak ogrzewać dom?
Zastanawiasz się, jaka forma ogrzewania jest najkorzystniejsza i pozwala najwięcej zaoszczędzić? W artykule przeczytasz o różnych technologiach ogrzewania domu.
Ostatnie wpisy