Jak ogrzewać dom typu bliźniak

Jak ogrzewać dom typu bliźniak
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Decyzja o systemie grzewczym do domu jednorodzinnego lub bliźniaka jest bardzo ważna – będzie ona nie tylko wpływać na poziom ciepła i komfort życia w budynku, ale również na przyszłe wydatki. Z tych powodów warto dobrze się zastanowić i zebrać informacje, zanim zainwestujesz w daną opcję.

Ogrzewanie ekologiczne – pompa ciepła i fotowoltaika

W XXI wieku coraz popularniejsze stają się ruchy ekologiczne i rozwiązanie mające na uwadze wpływ na klimat i poziom życia przyszłych pokoleń. Ze względu na postępującą katastrofę klimatyczną, nauka zmierza w kierunku znalezienie rozwiązań najbardziej optymalnych dla panującej na świecie sytuacji. Wśród nich znajdują się nowe środki transportu, modyfikacje dla przemysłu zwierzęcego, czy właśnie systemy grzewcze, takie jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Zdecydowanie się na instalację tego typu wymaga co prawda początkowego nakładu środków, ale ekologiczność nie jest jego jedyną zaletą. Zarówno panele słoneczne, jak i poompy ciepła, które możesz znaleźć na stronie: https://www.bridom.pl/systemy-grzewcze/pompy-ciepla charakteryzują się korzystaniem z niezależnych źródeł energii. Dzięki temu nie musisz korzystać z prądu z sieci miejskiej i nie jesteś zobligowany do ponoszenia kosztów tej energii. W czasach, w których ceny paliw kopalnych i prądu są niepewne, zastosowanie rozwiązania od nich niezależnego może okazać się ogromną zaletą. W dodatku za prąd wytworzony samodzielnie nie płacisz – dlatego inwestycja w ekologiczne systemy grzewcze po prostu zwraca się z czasem.

Ogrzewanie z wykorzystaniem paliw stałych

Wiele osób wciąż jest zwolennikami ogrzewania budynków paliwami stałymi. Taki system wymaga instalacji odpowiednich urządzeń, na przykład kotłów przystosowanych do spalania odpowiedniego rodzaju paliwa: węgla, drewna, pelletu czy groszku. Do wad takich rozwiązań należą emitowany dym (brak ekologiczności), czas poświęcany na rozpalanie i utrzymywanie ciepła, konieczność kontrolowania kotłów podczas pracy i niemożność utrzymania ciepła w czasie dłuższych przerw w doglądaniu pieca (na przykład w czasie snu). Z drugiej strony rozwiązanie to jest stosunkowo tanie, nie wymaga zbyt dużych inwestycji na samym początku, a sama obsługa kotła jest dość łatwa do nauczenia się. Warto jednak pamiętać, że ponoszone przez Ciebie koszty mogą różnić się, w zależności od tego, na jaki model pieca oraz rodzaj paliwa się zdecydujesz. Na przykład, szacuje się, że ogrzewanie pelletem w 2023 roku będzie kosztowało około 68 groszy za kWh, a ogrzewanie ekogroszkiem może wynieść cię około 37 groszy za kWh. 

Fot.:  Paula/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne oświetlenie do różnych pomieszczeń domu?
Jak wybrać idealne oświetlenie do różnych pomieszczeń domu?
Rozjaśnij swoje wnętrze - artykuł przedstawiający praktyczne wskazówki i porady na temat doboru optymalnego oświetlenia do różnych zakątków Twojego domu.
Jak wybrać odpowiednie pokrycie dla twojej studzienki?
Jak wybrać odpowiednie pokrycie dla twojej studzienki?
Dowiedz się, jakie pokrycie do studzienki będzie najlepsze dla Twojej nieruchomości. Porady ekspertów, najnowsze trendy i praktyczne porady.
Do czego może być używany laser?
Do czego może być używany laser?
Laser ma bardzo wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia. Podpowiadamy, do czego można używać laserów.
Ostatnie wpisy