Jak przywrócić starej altanie świetność i zyskać tym samym znakomite miejsce na spotkania przy grillu? Zobacz jak w kilku krokach odnowić altanę ogrodową.

Altanę ogrodową należy co jakiś czas odnawiać. Jednak nawet gdy przez lata była nieużywana lub nie dbano o jej odpowiednie zabezpieczenie, możemy z powodzeniem samodzielnie ją wyremontować. Zobacz jak to zrobić i od czego zacząć.

1. Uporządkowanie altany

Przede wszystkim należy najpierw posprzątać altanę – wszystko, co nie powinno się w niej znajdować należy usunąć i uporządkować otoczenie altany.

2. Oczyszczanie altany

Teraz przystępujemy do oczyszczenia altany. Aby usunąć z niej zabrudzenia i zniszczoną warstwę farby należy ją dobrze oszlifować, najlepiej przy pomocy szlifierki obrotowej (trudno dostępne miejsca potraktować możemy szlifierką akumulatorową). 

3. Drobne naprawy

Jeżeli altana ma drobne uszkodzenia, możemy dodać nowe drewniane elementy, które zamaskują niedoskonałości. W przypadku większych zniszczeń trzeba będzie poszczególne elementy usunąć i wymienić.

4. Malowanie altany

Teraz czas, aby nadać altanie nowy kolor, który doda jej świeżości. Malować możemy przy pomocy pędzla lub pistoletu natryskowego – co znacznie ułatwi dotarcie do najmniejszych zakamarków.

5. Aranżacja altany ogrodowej

Na koniec czas na urządzenie altany tak, aby stała się wygodnym i przyjemnym miejscem do spotkań i wypoczynku. Oprócz mebli ogrodowych w altanie możemy umieścić ozdobne elementy, takie jak lampiony, czy ledowe girlandy. Projektując otoczenie altany pamiętajmy o kwiatach i krzewach, które dodadzą całości uroku i przyjemnego klimatu.

Tagi: , ,
Jako redaktorka portali internetowych poświęconych tematyce domu i ogrodu eksploruje Internet w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań dla domu. Studiowała gospodarkę przestrzenną i filozofię. Interesuje się aranżacją wnętrz i uprawą zieleni.

Powiązane wpisy

Brak powiązanych wpisów

0 Komentarzy

Napisz komentarz