Drewno sosnowe pięknie wygląda i może służyć latami, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy i zabezpieczymy, w taki sposób, że nie straszne mu będą warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. W jaki sposób to zrobić?

Czym zabezpieczyć drewno sosnowe? 

By drewno sosnowe, które jest stosunkowo miękkim drewnem, dobrze się prezentowało, musimy pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji. Niezabezpieczone szybko podda się działaniem deszczu, słońca czy owadów bądź grzybów. W sklepach z łatwością kupisz odpowiedni preparat, którym będziesz mógł zabezpieczyć sośninę. Wzmocni i ochroni jego powierzchnię, tworząc ochronną powłokę. Doskonale sprawdzi się w tym celu gruntujący impregnat do drewna lub impregnat koloryzujący. Możesz użyć również lakierobejcy, lakieru (możesz kupić taki ze specjalnym filtrem, chroniącym przed promieniami słonecznymi) bądź specjalnych olejów, trzeba się jednak liczyć, że co jakiś czas będziemy musieli powtarzać zabieg. 

Przed zabraniem się za malowanie, pamiętaj, żeby odpowiednio oczyścić i przygotować powierzchnię oraz zaplanować „front robót” odpowiednio do pogody. 

Photo by Ono Kosuki from Pexels.com
Tagi: , ,
Miłośniczka domów z sercem. Absolwentka poznańskiej polonistyki, która nie boi się ubrudzić sobie rąk podczas pracy. Z niewielką pomocą wyremontowała dom na wsi. Po godzinach spędza czas w ogrodzie.

Powiązane wpisy

0 Komentarzy

Napisz komentarz